BlackPitt’s not dead! Punk buď v sebe máš alebo nie. Rozhodne ho však môžeš mať na sebe. Kultová slovenská značka BlackPitt je späť!

Nebude to žiadna konfekcia, ale poriadna limitovaná streetwear kolekcia. BlackPitt to vidí jasne, rozhodol sa vytvoriť online platformu pre kapely, ľudí, dizajnérov, ilustrátorov a grafikov s názorom a podobným zmýšľaním. Punk alternatíva voči komerčnej dobe. Domáce produkty od domácich autorov, tak ako kedysi, ale v súčasnom prevedení.


Značka BlackPitt vznikla v roku 1998. Zrodila sa v spolupráci s ľuďmi stojacimi za legendárnym žilinským Guru Clubom. Aby mali viac priestoru venovať sa klubu, odovzdali tohto „ČiernehoPetra“ do rúk Chaba, Vlada Chabana pôsobiaceho v zoskupeniach HT, Coexist a aktuálne Prach.


BlackPitt tričká a mikiny sa už v tých časoch stali známe v celom Československu. Kúpiť ich bolo možné výhradne v spriaznených obchodoch či na koncertoch a festivaloch. Už v novembri 1998 sa otvoril prvý kamenný obchod na Mariánskom námestí. Neskôr sa BlackPitt premiestnil do priestorov kníhkupectva Artforum v Žiline na Bottovej ulici. Následne sa s týmto obľúbeným kníhkupectvom presťahoval aj na Mariánske námestie. Vzniklo veľké priateľstvo, ktoré trvá dodnes. V kamennom obchode sa ponuka výrazne rozšírila o rôzne spriaznené značky aj produkty. Za 21 rokov sa v BlackPitte vystriedalo skutočné aj neskutočné – ako vraví Chabo „kolekcia tovaru s výraznou myšlienkovou stopou“ sa obmieňala podľa obdobia v akom obchod pôsobil.


BlackPitt bol súčasťou klubových koncertov, malých aj veľkých festivalov ako Pohoda, Hodokvas či Slovenské alternatívne leto. Od začiatku podporoval kapely, spolupracoval na rôznych športových aj kultúrnych podujatiach. BlackPitt mal vždy svoj vizuál a štýl, a presne v tomto duchu chce pokračovať naďalej. Tvoriť značku, ktorá na trhu chýba. Byť alternatívou pre veľké obchodné centrá a komerčné eshopy. Dávať priestor domácim autorom, kapelám a výrobcom. Vytvárať alternatívne oblečenie s myšlienkou, na ktorej sa BlackPitt postavil na konci 90tych rokov.


Väčšinu grafík na BlackPitt kolekcie navrhol Peter „Pyppo“ Dlhopolček, grafický dizajnér, dobre známy v street art komunite, aktuálne pôsobiaci vo vlastnom ateliéri pod značkou – Profigrafik.sk


Dlhoročná spolupráca vyústila do bodu, že sa z kamarátov stali spoločníci. A tešte sa!
Už čoskoro Chabo a Pyppo, teda BlackPittWear predstaví svoju novú kolekciu.


BlackPitt’s back!

Služby

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Doprava zdarma pri nákupe nad 39,00 €.
Podpora 24/7

Podpora 24/7

Ak máte otázky sem s nimi!
info@blackpitt.sk
Platobný proces

Platobný proces

Platobný proces pre nás zabezpečuje spoločnosť 24pay.