Čo pre teba znamená BlackPitt?
Obchod, punk, kamarátstvo, alternatívu, dobré tričko aj veľa dobrých a zábavných spomienok, ktoré som v ňom a s ľudmi okolo neho zažil.


Kedy si urobil prvý dizajn na tričko?
V 90tych rokoch som išiel na strednú školu do Kremnice študovať dizajn. Počúval som s kamošmi hip hop a punk. Chceli sme sa obliekať inak ako bolo bežné, ale trička aké by sme chceli neboli dostupné. Tak sme si ich začali vyrábať sami pomocou nažehľovacej fólie. Ale úplne prvé tričká som si spravil na základnej škole, keď som hrával hokejbal. Dokonca som nášmu mužstvu vyrobil dresy, jednoducho som si vyrezal šablónu a nastriekal tričká sprejom. 🙂


Prečo máš tak rád tričká?
Tričká som mal vždy veľmi rád možno aj z dôvodu, že v 90tkach ich bol nedostatok. Maľoval som grafitti a chcel som sa prejaviť nielen na stenách, plagátoch, ale aj  osobnejšou formou a to boli práve tie tričká. Neskôr moja záľuba prešla aj do limitovaných edícii mojich dizajnov, ktoré bolo možné kúpiť aj v BlackPItt-e, Artfore, v dizajnovom obchode našich kamarátov Parazit, ale aj v kultúrnom centre Stanica.


Teraz riešite Reštart BlackPitt-u, aké si mal pohnútky?
BlackPitt bola moja srdcovka, pretože som s Chabom dlhé roky spolupracoval a aj väčšina dizajnov bola naša spolupráca. Veľa mojich kamarátov má k nemu blízko a za vyše 20 rokov fungovania si našiel naozaj veľa fanúšikov. Minulý rok sa zrušila kamenná prevádzka a značka bola na predaj.

Nakoniec sme sa dohodli s Chabom, že BlackPitt znovu postavíme na nohy. Nech to stojí, čo to stojí!:) A nakoniec, aj som vždy túžil mať vlastnú značku, ktorá dizajnuje tričká.


Čo očakávaš od Reštartu?
Rád by som značku BlackPitt spolu s mojím dlhoročným kamarátom Chabom znovu postavil na nohy. Moje dlhoročné skúsenosti v oblasti marketingu a grafického dizajnu v kombinácii s Chabovým know how ohľadom tlače a distribúcie tričiek nám snáď pomôžu, aby bola táto super oldschool značka znovu silnou alternatívou voči bežnému komerčnému mainstreemu.


Aké sú ambície BlackPitt?
Rozbehnúť sa, zvyšovať kvalitu tričiek, neskôr sortiment rozšíriť aj o iné produkty ako napríklad tašky či mikiny. A samozrejme dostať BlackPitt nielen medzi ľudí, ktorý ho mali radi, ale osloviť aj nových.


Ktorý dizajn BlackPitt sa bol tvoj obľúbený?
Zo starých dizajnov typografické variácie názvu BlackPitt.  A aby som nerozprával len o svojich grafikách,:) vždy som mal rád motív: IQUALITY a THINK POSITIVE.